Slovenci odločno na pohodu na vrh

Končal se je četrti tekmovalni dan, slovenski tabor pa je lahko več kot zadovoljen. Zagotovo smo že osvojili dve odličji, zgodbe pa še nikakor ni konec saj imamo v ognju še prav vsa žezla. Za prvo kolajno je na tem svetovnem prvenstvu poskrbel Aleš Borčnik v hitrostnemu zbijanju, skupaj z Anžetom Petričem pa sta nekoliko kasneje osvojila kolajno tudi v štafeti. Jure Kozjek in Dejan Tonejc sta uspešno preskočila oviro v osmini finala, Jure ni imel večjih težav z Estoncem Tiksom, Dejan pa se ni pretirano namučil z Tunizijcem Sbouiem. Ljubiteljem balinanja v Sloveniji je nekoliko povišal adrenalin Davor Janžič, ki je nastopil v osmini finala natančnega zbijanja. Davorju nikakor ni steklo, lovil pa je mejo 15 točk, ki je vodila v četrtfinale. Za uspeh je moral na koncu zadeti balina kar mu je v slogu velikega šampiona tudi uspelo. Na koncu dneva je sledil prvi slovensko-argentinski obračun. Slovenska dvojica Janžič-Kozjek sta reševala svojo kožo v repesažu proti Prettu in Montemerlu. Hitro sta povedla in z hitrim visokim  vodstvom  popolnoma utišala nabito polno tribuno. Sledila je le rutinirana končnica v kateri domačina nista dobila prav nobene priložnost za preobrat.

Foto Boštjan Hegler

Omenil sem prvi slovensko-argentinski obračun. Jutri nas namreč čakata še dva. V četrtfinalu se bo v posamični igri klasično Jure Kozjek pomeril z Prettom, Dejan Tonejc pa v igri bližanja in zbijanja v krog proti Vitozziju. Zjutraj bo najprej nastopila slovenska dvojica v osmini finala, nasproti pa ji bo stala dvojica iz Peruja v zasedbi Altamirano-Chavez. Vsekakor nas čaka tudi jutri naporen tekmovalni dan, vsekakor pa bo znana tudi končna bera osvojenih kolajn.

Danes je bil na programu tudi volilni kongres mednarodne balinarske zveze FIB. Slovenija ima ponovno zastopnika v tem najvišjem organu, za štiriletni mandat je bil namreč potrjen predsednik BZS Sandi Kofol. Predsednik FIB je ponovno postal Francoz Christian Lecoste, podpredsednika sta postala Hrvat Aleksandar Anzur in Kitajec Guowei Zhong. Poleg Sandija Kofola so v člani izvršnega odbora FIB še Libijec Mohamed Yacine Kafi, Turek Mutlu Turkmen, Hrvat Dinko Beaković, Francoz Philippe Coquet, Monačan Dominique Verger in Italijan Gianfranco Bianco. Zastopnika tekmovalcev ostajata Laura Trova iz Italije in Aleš Škoberne iz Slovenije.

Program tekmovanja - petek 15. november 2013 (slovenski čas)

• 12:30 - dvojice - osmina finala
  • 15:00 - posamezno + krog - četrtfinale