Hrvaška tretjič zapored

Podrobnosti

Mednarodni balinarski peteroboj "Lagier Bruno" je bil na sporedu že šestič, od letos naprej pa je srečanje petih reprezentanc bivše skupne države posvečeno tudi lani preminulemi podpredseniku Mednarodne balinarske federacije Aleksandru Anzurju. Tako kot pred petimi leti so se reprezentance zbrale na Miljah pri Kranju, tretjič zapored pa je slavila Hrvaška. Za Hrvaško je to skupaj že četrta zmaga, dvakrat pa je zmagala Slovenija. Prvič leta 2011 v Grudah, drugič pa leto dni kasneje v Tivatu. 

Slovenski selektor Aleš Škoberne je skupaj z pomočnikom Antonom Kosarjem za nastop poleg izkušenih izbral mlade perspektivne igralce, ki jih konec tega meseca čaka nastop na mladinskem svetovnem prvenstvu v Maroku. Fantje so priložnost odlično izkoristili, z njihovimi nastopi pa sta bila zadovoljna tudi oba selektorja, tako Aleš Škoberne ki bo vodil mlajše člane kakor tudi Anton Kosar, ki bo vodil mladinsko selekcijo.

Rezultati

1. krog

Slovenija : Srbija 14:0

Štafeta: Borčnik, Petrič : Šarac, Butorac 48/59:35/52
Natančno zbijanje: Švara : Milaković 20:6, Povh : Skakić 16:8
Krog: Kosirnik : Olujić 27:16
Hitrostno zbijanje: Povh : Skakić 35/46:16/38
Dvojici: Kavčič, Kosirnik : Milaković, Butorac 5:4
Klasično: Švara : Šarac 13:10

BiH : Hrvaška 4:10

Štafeta: A.Ćorluka, M.Ćorluka : Brnić, Milićević 44/57: 57/60
Natančno zbijanje: Juka : P.Ćubela 16:9, Grubišić : Tadić 14:23
Krog: A.Ćorluka : Živolić 20:23
Hitrostno zbijanje: Rašić : Brnić 28/46 : 40/47
Dvojici: : Juka, Grubušić : Tadić, Milićević 10:7
Klasično: A.Ćorluka : Grančić 4:13

2. krog

Slovenija : Črna gora 10:4

Štafeta: Petrič, Povh : Zec, Ranković 54/59:40/51
Natančno zbijanje: Švara : Luković 9:26, Povh : Ranković 15:11
Krog: Kosirnik : Petković 18:25
Hitrostno zbijanje: Borčnik : Luković 47/50:23/41
Dvojici: Kavčič, Kosirnik : Zec-Luković, Ranković 10:8
Klasično: Švara : Petković 13:7

BiH : Srbija 6:8

Štafeta: A.Ćorluka, M.Ćorluka : Butorac, Milaković 39/58:39/52
Natančno zbijanje: Juka : Skakić 11:8, Grubišić : Butorac 11:11
Krog: A.Ćorluka : Milaković 20:27
Hitrostno zbijanje: M.Ćorluka : Butorac 35/48 : 29/40
Dvojici: Juka, Grubišič : Šarac, Milaković 8:13
Klasično: Rašić : Olujić 9:10

3. krog

Črna Gora - BiH 3:11

Štafetno izbijanje (0:2): Zec, Ranković - M.Ćorluka, A.Ćorluka 37/51 - 41/57
Natančno zbijanje (0:4): Luković - Juka 10:18, Ranković - Grubišić 12:22
Bližanje in zbijanje v krog (2:0): Petković - A.Ćorluka 26:25
Hitrostno zbijanje (0:2): Ranković - M.Ćorluka 28/43 - 33/47
Dvojica (1:1): Petković, Zec - Juka, A.Ćorluka 9:9
Posamezno (0:2): Luković - Rašić 11:13

Hrvaška - Srbija 12:2

Štafetno zbijanje (2:0): Brnić, Milićević - Šarac, Butorac 57/60 - 32/49
Natančno zbijanje (4:0): P. Ćubela - Olujić 19:17, Tadić - Milaković 23:12
Bližanje in zbijanje v krog  (2:0): Živolić - Skakić 25:22
Hitrostno zbijanje (2:0): Milićević - Skakić 40/48 - 23/40
Dvojica(2:0): Tadić, Milićević - Šarac, Butorac 9:4
Posamezno (0:2): Grančić - Milaković 3:13

4. krog

Slovenija : BiH 10:4

Štafeta: Borčnik, Petrič : A.Ćurluka, M.Ćorluka 56/60:48/58
Natančno zbijanje: Povh : Juka 19:17, Švara: Grubišić 11:18
Krog: Kosirnik : Rašić 26:22
Hitrostno zbijanje: Povh : M.Ćorluka 40/47:35/47
Dvojici: Švara, Kosirnik : Juka, A.Ćorluka 13:0
Klasično: Kavčič : Grubišić 8:12

Črna gora : Hrvaška 1:13

Štafeta: Petković, Zec : Brnić, Milićević 40/51:54/61
Natančno zbijanje: Luković : P.Ćubela 9:14, Petković : Tadić 24:24
Krog: Zec : Živolić 17:21
Hitrostno zbijanje: Luković 28/40:48/50
Dvojici: Petković, Zec :Tadić, Milićević 4:10
Klasično: Ranković : Grančić 3:13

5. krog

Slovenija : Hrvaška 5:9

Štafeta: Borčnik, Petrič : Brnić, Milićević 54/61:58/61
Natančno zbijanje: Švara : P.Ćubela 10:13, Povh : Tadić 18:13
Krog: Kosirnik : Živolić 23:29
Hitrostno zbijanje: Borčnik : Brnić 48/50:48/49
Dvojici: Kosirnik, Kavčič : Tadić, Milićević 13:3
Klasično: Švara : Grančić 7:13

Črna gora : Srbija 10:4

Štafeta: Zec, Petković : Butorac, Milaković 38/50:41/52
Natančno zbijanje: Luković : Olujić 10:10, Ranković : Skakić  11:11
Krog: Petković : Milaković 26:17
Hitrostno zbijanje: Luković : Butorac 25/42:19/40
Dvojici: Zec, Ranković : Šarac-Skakić, Butorac 13:0
Klasično: Petković : Milaković 10:6

Končni vrstni red: 1. Hrvaška 8 (+32) , 2. Slovenija 6 (+22), 3. BiH 2 (-6), 4. Črna gora 2 (-20),5. Srbija 2 (-28).

You have no rights to post comments

   
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
© Balinarska Zveza Slovenije