Slovenija bogatejša za štiri kolajne

Podrobnosti

Končano je svetovno mladinsko prvenstvo v Monaku. Skupaj se lahko veselimo štirih novih kolajn za slovensko balinanje, piko na i novemu slovenskemu uspehu pa sta postavila Erik Čeh in Nik Švara z osvojitvijo naslova svetovnega prvaka v igri dvojic.

Naši mladi balinarji so pokazali da so iz pravega testa in da se za prihodnost slovenskega balinanja ne gre bati. Erik Čeh je poleg zlata v igri dvojic osvojil tudi bron v posamični igri klasično, v polfinalu je moral priznati premoč Matteu Mani. Debitant v izbrani vrsti Antona Kosarja, Gašper Povh, se je v igri bližanja in zbijanja v krog prebil do finala in imel celo priložnost poseči po najvišji stopnički.  Na koncu osvojena srebrna kolajna ne sme biti razlog za slabo voljo, novih priložnosti pa bo več kot dovolj. Jaka Kosirnik je kot edini pravi kategornik v U23 osvojil bron v natančnemu zbijanju in s tem dopolnil svojo zbirko kolajn iz svetovnih prvenstev.

Manj uspešni smo bili v hitrostnemu in štafetnemu zbijanju kar pa ni presenečenje, saj so se naši mladinci merili z starejšo generacijo. Štafeta v kateri je poleg Nika Švare nastopil debitant Žan Sodec je osvojila sedmo mesto, Gašper Povh pa deseto v hitrostnemu zbijanju.

Rezultati

DVOJICE

Predtekmovanje - skupina II.

  • Estonija (Noel/Tankivi) - Argentina (Zampedri/Urra) 1:13
  • Slovenija (Čeh/Švara) - Hrvaška (Načinović/Juričić) 3:13
  • Slovenija (Čeh/Švara) - Estonija (Noel/Tankivi) 13:0
  • Hrvaška (Načinović/Juričić) - Argentina (Zampedri/Urra) 13:0
  • Repesaž: Slovenija (Čeh/Švara) - Argentina (Zampedri/Urra) 13:1

Četrtfinale

  • Alžirija (Chaachoue/Malek) - Monako (Bresciano/Velli) 7:6
  • Francija (Perrault/Andres) - Tunizija (Rahali/Ouel Sghair) 13:0
  • Italija (Mana M./Soggetti) - Slovenija (Čeh/Švara) 8:12
  • Hrvaška (Načinović/Juričić) - Maroko (Mahtaj/Ouinaksi) 13:1

Polfinale

  • Francija (Perrault/Andres) - Slovenija (Čeh/Švara) 7:10
  • Hrvaška (Načinović/Juričić) - Alžirija (Chaachoue/Malik) 12:13

Finale

  • Slovenija (Čeh/Švara) - Alžirija (Chaachoue/Malik) 8:6

IGRA V KROG

Predtekmovanje - skupina III.

  • Povh Gašper (SLO) - Hecker Lucas (ARG) 15:11
  • Kanesaka Sunnosuke (JPN) - Demin Oleg (RUS) 7:4
  • Hecker Lucas (ARG) - Demin Oleg (RUS) 10:6
  • Povh Gašper (SLO) - Kanesaka Sunnosuke (JPN) 18:5
  • Repesaž: Hecker Lucas (ARG) - Kanesaka Sunnosuke (JPN) 11:23

Četrtfinale

  • Bresciano Gianni (MON) - Vega Gustavo (CHI) 21:10
  • Povh Gašper (SLO) - Hamdi Rayen (TUN) 19:14
  • Ormellese Marco (ITA) - Šarić Filip (CRO) 20:19
  • Andres Florian (FRA) - Hecker Lucas (ARG) 19:21

Polfinale

  • Bresciano Gianni (MON) - Ormellese Marco (ITA) 23:24
  • Povh Gašper (SLO) - Hecker Lucas (ARG) 21:14

Finale

  • Povh Gašper (SLO) - Ormellese Marco (ITA) 17:18


POSAMEZNO KLASIČNO

Predtekmovanje - skupina III.

  • Načinović Mateo (CRO) - Pavčo Patrik (SVK) 13:2
  • Načinović Mateo (CRO) - Čeh Erik (SLO) 6:13
  • Repesaž: Načinović Mateo (CRO) - Pavčo Patrik (SVK) 13:3

Play off - skupini I. in III.

  • Mana Matteo (ITA) - Načinović Mateo (CRO) 12:9
  • Čeh Erik (SLO) - Sune Sedat (TUR) 13:0

Četrtfinale

  • Zampedri Lucas (ARG) - Martinez Tomas (CHI) 11:6
  • Dupuy Jordan (FRA) - Ouinaksi Yassine (MAR) 8:13
  • Ouel Sghair Yassine (TUN) - Mana Matteo (ITA) 2:13
  • Čeh Erik (SLO) - Grillet Quentin (MON) 13:4

Polfinale

  • Zampedri Lucas (ARG) - Ouinaksi Yassine (MAR) 13:2
  • Mana Matteo (ITA) - Čeh Erik (SLO) 13:6

Finale

  • Mana Matteo (ITA) - Zampedri Lucas (ARG) 13:2


NATANČNO ZBIJANJE

Kvalifikacije

  • Rugari Jordan (MON) - 25
  • Pretto Nicolas (ARG) - 24
  • Kosirnik Jaka (SLO) - 22
  • Ariaudo Simone (ITA) - 18
  • Hamdi Rustem (TUR) - 18
  • Barbano Franco (CHI) - 17
  • Belay Sebastien (FRA) - 15
  • Ćubela Branko (BIH) - 14
  • Demin Oleg (RUS) - 13
  • El Ghofrani Imad (MAR) - 12
  • Samsa Daniel (AUS) - 12
  • Beltayef Iskandar (ALG) - 12
  • Pavčo Patrik (SVK) - 4, 15
  • Ćubela Pero (CRO) - 11, 14
  • Luković Marko (MNE) - 10, 12
  • Butorac Srđan (SRB) - 10, 10
  • Chouchane Mohamed (TUN) - 7, 10
  • Luna Mickael (PER) - 7, 9
  • Yan Longmiao (KIT) - 5, 7
  • Briachetti Yoann (SUI) - 7, 4
  • Radev Filip (BUL) - 3, 0
  • Hayafune Satoru (JPN) - 1, 0
  • Lele Victoria (LAT) - 0, 0

Osmina finala

  • Pretto Nicolass (ARG) - 26
  • Belay Sebstien (FRA) - 24
  • Ćubela Branko (BIH) - 19
  • Kosirnik Jaka (SLO) - 18
  • Ćubela Pero (CRO) - 16
  • Rugari Jordan (MON) - 15
  • Hamdi Rustem (TUR) - 14
  • Luković Marko (MNE) - 14
  • Ariaudo Simone (ITA) - 13
  • Demin Oleg (RUS) - 10
  • Samsa Daniel (AUS) - 10
  • Pavčo Patrik (SVK) - 9
  • Beltayef Iskandar (ALG) - 6
  • El Ghofrani Imad (MAR) - 5
  • Barbano Franco (CHI) - 5

Četrtfinale

  • Belay Sebastien (FRA) - 29
  • Ćubela Pero (CRO) - 21
  • Pretto Nicolas (ARG) - 19
  • Kosirnik Jaka (SLO) - 17
  • Luković Marko (MNE) - 10
  • Ćubela Branko (BIH) - 9
  • Rugari Jordan (MON) - 8
  • Hamdi Rustem (TUR) - 4

Finale

  • Pretto Nicolas (ARG) - 24
  • Ćubela Pero (CRO) - 15
  • Belay Sebastien (FRA) - 13
  • Kosirnik Jaka (SLO) - 12


ŠTAFETA

Osmina finala

  • Hrvaška (Kraljić/Ćubela M.) - 52
  • Argentina (Pretto/Demarco) - 45
  • Francija (Leiva-Marcon/Perrault) - 45
  • Bosna in Hercegovina (Rašić/Ćubela B.) - 44
  • Italija (Mana S./Aliverti) - 43
  • Turčija (Hamdi/Recep) - 42
  • Črna gora (Đurović/Luković) - 38
  • Slovenija (Švara/Sodec) - 37
  • Avstralija (Samsa/Pepe) - 36
  • Peru (Luna/Moron) - 35
  • Alžirija (Beltayef/Megdad) - 34
  • Tunizija (Khiari/Rahali) - 34
  • Monako (Bresciano/Leporati) - 32
  • Maroko (El Moustafid/El Ghorani) - 25
  • Čile (Vega/Martinez) - 21
  • Japonska (Yoshimoto/Hayafune) - 10

Četrtfinale

  • Francija (Leiva-Marcon/Perrault) - 52
  • Italija (Mana S./Aliverti) - 51
  • Hrvaška (Kraljić/Ćubela M.) - 50
  • Argentina (Pretto/Demarco) - 45/29
  • Turčija (Hamdi/Recep) - 45/24
  • Bosna in Hercegovina (Rašić/Ćubela B.) - 42
  • Slovenija (Švara/Sodec) - 39
  • Črna gora (Đurovič/Luković) - 36

Polfinale

  • Hrvaška (Kraljić/Ćubela M.) - 54
  • Italija (Mana S./Aliverti) - 49
  • Argentina (Pretto/Demarco) - 42
  • Francija (Leiva-Marcon/Perrault) - 40

Finale

  • Hrvaška (Kraljić/Ćubela M.) - Italija (Mana S./Aliverti) 50/59 - 48/61

HITROSTNO ZBIJANJE

Osmina finala

  • Kraljić Bruno (CRO) - 45
  • Leiva Marcon Sebastien (FRA) - 42
  • Mana Simone (ITA) - 38
  • Barbano Franco (CHI) - 35
  • Recep Ali Asker (TUR) - 34
  • Hecker Lucas (ARG) - 33
  • Trichard Alexandre (MON) - 33
  • Rašić Tomislav (BIH) - 31 / 13
  • Đurović Mihailo (MNE) - 31 / 12
  • Povh Gašper (SLO) - 28
  • Khiari Hamza (TUN) - 28
  • Megdad Amine (ALG) - 25
  • Codarlupo Paul (PER) - 22
  • Yan Longmiao (KIT) - 13
  • Radev Filip (BUL) - 12
  • Pavčo Patrik (SVK) - 12

Četrtfinale

  • Kraljić Bruno (CRO) - 48
  • Mana Simone (ITA) - 41
  • Leiva-Marcon Sebastien (FRA) - 40
  • Hecker Lucas (ARG) - 40
  • Barbano Franco (CHI) - 37
  • Recep Ali Asker (TUR) - 32
  • Rašić Tomislav (BIH) - 28
  • Trichard Alexandre (MON) - 25

Polfinale

  • Leiva-Marcon Sebastien (FRA) - 45
  • Kraljić Bruno (CRO) - 44
  • Hecker Lucas (ARG) - 43
  • Mana Simone (ITA) - 41

Finale

  • Leiva-Marcon Sebastien (FRA) - Kraljić Bruno (CRO) 39/48 - 43/49

You have no rights to post comments

   
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
© Balinarska Zveza Slovenije