Praznik v znamenju mladih in reprezentanc

Podrobnosti
Balinarska zveza Slovenije je sredin državni praznik Dan slovenskega športa obeležila z druženjem mladih in reprezentanc v Cerknici.

Popoldanska prireditev na pokritem balinišču BD Cerkniško jezero, ki se je izkazal z izvrstno organizacijo, se je pričela z druženjem in igrami mladih balinarjev iz okoliških klubov (Pivka, Begunje, Kozlek Kuteževo, Cerkniško jezero, Idrija, Žiri) v organizaciji Komisije za mladino Balinarske zveze Slovenije pod vodstvom predsednika Tonija Trobca in pomočnika Davida Širclja. Mladim sta v enournem programu nekaj svojih balinarskih veščin predstavila tudi mlada reprezentanta Žan Sodec in Jaka Štremfel.
 

Po pozdravnem govoru predstavnika Športne zveze Cerknica Milana Gornika in predsednika BZS Primoža Marinka ter predstavitvi vseh reprezentantov se je program nadaljeval z dvoboji reprezentančnih selekcij:

Člani - Mlajši člani U23
Članice - Mladinci U18

Mladinska reprezentanca - selektor Antona Kosar, pomočnik Igor Istenič: 
- Jaka Štremfel
- Luka Blaževič
- Jan Guštin
- Nejc Čimžar Žuran
- Domen Marušič
- Tiln Starčevič

Mlada reprezentanca - selektor Anton Kosar, pomočnik Igor Istenič:
- Žan Sodec
- Gašper Povh
- Erik Čeh
- Simon Požar
- Jure Fabjan
- Matija Povh

Članice - selektor Miha Sodec:
- Nina Volčina
- Tadeja Petrič
- Petra Pivk Lukančič
- Eva Hervol
- Leja Vehovec
- Iva Guštin

Člani - vodil jih je pomočnik selektorja Bojan Berčič:
- Aleš Borčnik
- Jure Kozjek
- Tadej Premru
- Gregor Sever
- Martin Zdauc
- Dejan Tonejc

Reprezentantke in reprezentanti so se pomerili v igri dvojic, štafetnem, natančnem zbijanju dvojic ter hitrostnem zbijanju.

Članice - U18 6:4
Dvojica 1: Vehovec, I. Guštin - Blaževič, J. Guštin (Starčevič) 3:5
Dvojica 2: Petrič, Hervol - Štremfel, Žuran (Marušič) 7:3
Štafeta: Volčina, Pivk Lukančič - Blaževič, J. Guštin 36:32
Natančno zbijanje: Petrič, I. Guštin - Blažević, J. Guštin 21:17
Hitrostno zbijanje: Volčina - Štremfel 31:36
Zmagale so članice s končnim rezultatom 6:4

Člani - U23 10:0
Dvojica 1: Sever, Kozjek - Sodec, M. Povh (Fabjan) 4:1
Dvojica 2: Tonejc, Premru - G. Povh, Čeh (Požar) 8:2
Štafeta: Borčnik, Zdauc - Čeh, Štremfel 52:48
Natančno zbijanje: Kozjek, Tonejc - Sodec, G. Povh 38:18
Hitrostno zbijanje: Zdauc - G. Povh 43:36
 

Ob zaključku programa je ob bučnem navijanju v hitrostnem zbijanju nastopil večkratni evropski in svetovni prvak v hitrostnem in štafetnem zbijanju Aleš Borčnik in s 44 zadetki postavil piko na i atraktivnemu balinarskemu dogodku.
 
foto: Luka Zavodnik/BZS

You have no rights to post comments

   
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
© Balinarska Zveza Slovenije