Reprezentance

Festival mladih balinarjev v Ljubljani

Podrobnosti

Druga polovica letošnjega avgusta bo popolnoma v znamenju reprezentančnih nastopov. Že ta konec tedna smo bili priča tako imenovanemu Festivalu mladih balinarjev, ki ga je vzorno organizaral BŠD Krim. Na sporedu je bil kar osmeroboj na kateremu so nastopili mladi balinarji iz šestih držav, v kategoriji U-15.

Osem ekip je prvi dan nastopilo v dveh predtekmovalnih skupinah, danes pa so bili na sporedu sklepni dvoboji za končno uvrstitev. Zmagala je prva ekipa Slovenije, ki je pod vodstvom selektorja Antona Kosarja v včerajšnjem prvem dvoboju proti Srbiji pričela nekoliko bledo, svoje nastope pa stopnjevala in danes v finalu popolnoma dominirala proti mladim Francozom. Velik napredek so pokazali mladi balinarji iz Srbije, ki so v dvoboju za tretje mesto klonili proti Hrvaški.

Bili smo priča nekaterim odličnim predstavama, najboljši rezultat v natančnemu zbijanju, 29 točk,  je dosegel Francoz Leygnadier. Najboljši izid v igri bližanja in zbijanja v krog, 12 točk, ki se je odigral v le štirih obratih je dosegel Italijan De Re medtem ko je bila v štafetnemu zbijanju najboljša slovenska zasedba Gašper Povh in Nik Švara z 47 zadetki.

Včerajšno otvoritveno ceremonijo je obiskal tudi ljubljanski župan gospod Zoran Janković, ki je tudi vrgel prvo kroglo, ob tem pa sta posebno priznanje Balinarske Zveze Slovenije prejela dolgoletni selektor mladinskih selekcij Pavel Švara ter starosta slovenskega balinanja Poldi Drvarič, ki se je v ljubljanskemu okolišu kot eden izmed prvih pričel ukvarjati z mladimi balinarji.

Rezultati

SKUPINA A

1. krog

  • SLOVENIJA II. - HRVAŠKA 3:11
    • Dvojica: Zalatel K./Štrempfel - Dretvić/Vrljić 9:10
    • Klasično: Fabjan - Pirić 12:7
    • Natančno: Fabjan - Pirić 10:10; Zalatel M. - Jurman 3:16
    • Krog: Gombač - Šaban 4:9; Guštin - Dretvić 8:11
    • Štafeta: Zalatel M./Zalatel K. - Šaban/Čajić 23:37
  • FRANCIJA - ITALIJA 8:6

2. krog

  • SLOVENIJA II. - FRANCIJA 2:12
    • Dvojica: Guštin/Zalatel K./Gombač - Baulmont/Dupuy 1:13
    • Klasično: Fabjan - Piallat 13:3
    • Natančno: Fabjan - Laportier 6:7; Zalatel M. - Leygnader 7:29
    • Krog: Štrempfel - Dupuy 5:10; Guštin - Garnier 7:11
    • Štafeta: Zalatel K./Gombač - Piallat/Baulmont 16:30
  • ITALIJA - HRVAŠKA 5:9

3. krog

  • SLOVENIJA II. - ITALIJA 4:10
    • Dvojica: Štrempfel/Gombač - Braido/Lavantello 2:10
    • Klasično: Fabjan - De Re 12:7
    • Natančno: Fabjan - Lavantello 4:7; Zalatel K. - Braido 6:15
    • Krog: Guštin - Carli 11:7; Gombač - De Re 6:13
    • Štafeta: Zalatel K./Zalatel M. - Carli/Soligon 25:38
  • HRVAŠKA - FRANCIJA 4:10

Vrstni red: 1.) FRANCIJA 6 (+18); 2.) HRVAŠKA 4 (+6); 3.) ITALIJA 2 (0); 4.) SLOVENIJA II. 0 (-24)

SKUPINA B

1. krog

  • SLOVENIJA I. - SRBIJA 9:5
    • Dvojica: Sodec/Drofenik/Povh - Popović/Stupar 7:10
    • Klasično: Švara N. - Antonić 11:10
    • Natančno: Štraus - Tot 10:6; Švara N. - Kovačević 9:6
    • Krog: Sodec - Antonić 9:9; Povh - Popović 9:11
    • Štafeta: Švara N./Povh - Antonić/Kovačević 42:18
  • SLOVENIJA DEKLICE - MONAKO 8:6
    • Dvojica: Volčina/Benčič - Abelfo/Velli 7:3
    • Klasično: Škoberne - Bresciano 9:10
    • Natančno: Škoberne - Leporati 1:0; Švara M. - Bresciano 10:7
    • Krog: Volčina - Velli 6:5; Vehovec - Abelfo 4:6
    • Štafeta: Volčina/Vehovec - Bresciano/Leporati 27:35

2. krog

  • SLOVENIJA I. - MONAKO 12:2
    • Dvojica: Povh/Sodec - Abelfo/Velli 11:0
    • Klasično: Švara N. - Bresciano 13:1
    • Natančno: Švara N. - Bresciano 15:7; Povh - Abelfo 16:5
    • Krog: Štraus - Velli 7:8; Sodec - Laporati 10:6
    • Štafeta: Švara/Povh - Bresciano/Laporati 42:40
  • SLOVENIJA DEKLICE - SRBIJA 5:9
    • Dvojica: Volčina/Žerjal - Stupar/Popovič 3:3
    • Klasično: Škoberne - Antonić 5:10
    • Natančno: Švara M. - Tot 3:12; Vehovec - Stupar 7:8
    • Krog: Škoberne - Antonić 6:5; Volčina - Popović 7:9
    • Štafeta: Volčina/Vehovec - Kovačević/Tot 34:18

3. krog

  • SLOVENIJA I. - SLOVENIJA DEKLICE 11:3
    • Dvojica: Povh/Štraus - Žerjal/Švara M. 13:1
    • Klasično: Švara N. - Vehovec 13:1
    • Natančno: Drofenik - Škoberne 4:14; Švara N. - Volčina 17:3
    • Krog: Štraus - Benčič 8:8; Povh - Švara M. 11:5
    • Štafeta: Švara N./Povh - Volčina/Vehovec 47:32
  • SRBIJA - MONAKO 9:5

Vrstni red: 1.) SLOVENIJA I. 6 (+22); 2.) SRBIJA 4 (+4); 3. SLOVENIJA DEKLICE 2 (-10); 4. MONAKO 0 (-16)

 

Sklepni del

za 1. mesto

  • SLOVENIJA I. - FRANCIJA 14:0
    • Dvojica: Povh/Sodec - Baulmont/Leygnadier 8:4
    • Klasično: Švara N. - Leportier 13:6
    • Natančno: Švara N. - Piallat 22:16; Štraus - Baulmont 19:17
    • Krog: Povh - Garnier 9:6; Sodec - Dupuy 9:7
    • Štafeta: Švara N./Povh - Leygnadier/Piallat 45:33

za 3. mesto

  • HRVAŠKA - SRBIJA 10:4
    • Dvojica: Šaban/Vrljić - Tot/Popović 12:10
    • Klasično: Pirić - Antonić 13:10
    • Natančno: Čajić - Antonić 15:0; Vrljić - Stupar 1:5
    • Krog: Pirić - Kovačević 7:8; Šaban - Popović 11:10
    • Štafeta: Šaban/Čajić - Tot/Kovačević 40:18

za 5. mesto

  • SLOVENIJA DEKLICE - ITALIJA 4:10
    • Dvojica: Volčina/Žerjal - De Re / Soligon 3:8
    • Klasično: Škoberne - Carli 8:9
    • Natančno: Škoberne - Braido 5:20; Švara M. - Lavantello 3:9
    • Krog: Volčina - Carli 11:8; Vehovec - De Re 10:9
    • Štafeta: Volčina/Vehovec - Soligon/Braido 30:38

za 7. mesto

  • SLOVENIJA II. - MONAKO 6:8
    • Dvojica: Štrempfel/Zalatel M. - Abelfo/Velli 3:10
    • Klasično: Fabjan - Bresciano 10:5
    • Natančno: Guštin - Abelfo 11:7; Fabjan - Bresciano 6:10
    • Krog: Gombač - Velli 8:4; Zalatel K. - Leporati 5:8
    • Štafeta: Zalatel K./Zalatel M. - Bresciano/Leporati 28:38

Končni vrstni red

  1. SLOVENIJA I.
  2. FRANCIJA
  3. HRVAŠKA
  4. SRBIJA
  5. ITALIJA
  6. SLOVENIJA DEKLICE
  7. MONAKO
  8. SLOVENIJA II.

 

Več fotografij si lahko ogledate na FB strani Balinarske Zveze Slovenije.

 

   
Free visitor tracking, live stats, counter, conversions for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
© Balinarska Zveza Slovenije