Balinarke za evropsko klubsko lovoriko v Franciji

Prizorišče zaključnega turnirja evropskega klubskega pokala za ženske se seli iz Hrvaške v Francijo.

V preteklih letih so zaključne boje najboljših evropskih ženskih zasedb gostile Čavle na Hrvaškem, letos pa bo prišlo do spremembe prizorišča.

Evropska balinarska zveza je potrdila, da bo zaključni turnir 27. in 28. junija gostil francoski Saint Vulbas, po zadnjih podatkih pa bodo na njem nastopile ekipe iz Italije, Hrvaške, Francije in Slovenije.

Edino lovoriko za Slovenijo je leta 2011 priboril ljubljanski Krim, ki je zabeležil še pet drugih mest, štirikrat pa je tekmovanje zaključil na tretjem mestu. Saint Vulbas, ki bo na domačem terenu poleti branil evropsko lovoriko, je doslej slavil kar sedemkrat, francosko prevlado pa je poleg Krima enkrat prekinil le italijanski Buttrio.