BZS obvešča

Novi reprezentančni dresi

Olimpijski komite Slovenije in Združenje športnih zvez sta sprejela navodila za pravilno uporabo grafičnih elementov na športnih dresih.

Skladno s tem, je tudi Balinarska zveza Slovenije pripravila nove drese za svoje člane. Vsi športniki, ki na uradnih tekmovanjih zastopajo Slovenijo, nosijo športna oblačila v slovenskih športnih barvah, ki so zelena, modra in bela. Na oblačilih ima najpomembnejšo vlogo zelena barva. Priporočajo tudi, da se kot vzorec ali ploskovni motiv, pojavlja motiv Triglava. Grb naj bi bil največkrat postavljen na levo (srčno) stran dresa ali na levo zgornjo stran rokava. Drese je oblikoval Tedy Grbec.